Koskisen puunhankinnan yhteystiedot

Virkesköparnas kontaktuppgifter

Våra virkesköpare

Tammerforsområdet Birkala, Juupajoki, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Tammerfors, Valkeakoski, Ylöjärvi

Toni Nevantausta

Toni Nevantausta

Puukauppa

0400 494 539

toni.nevantausta@koskisen.com

Muurahaispolku 3
Kangasala

Heikki Valjus

Heikki Valjus

Korjuu- ja kuljetus

040 192 9328

heikki.valjus@koskisen.com


Kangasala

Renkoområdet Ackas, Forssa, Hattula (väster om motorvägen), Kalvola, Renko, Tammela, Urjala, Jockis, Humppila

Jussi Kero

Jussi Kero

Puukauppa

0400 475 200

jussi.kero@koskisen.com

Petsamontie 27
Akaa

Heikki Valjus

Heikki Valjus

Korjuu- ja kuljetus

040 192 9328

heikki.valjus@koskisen.com


Kangasala

Hyvingeområdet Esbo, Helsingfors, Hyvinge, Högfors, Lojo, Nurmijärvi, Tusby, Vanda, Vichtis

Esko Jolkkonen

Esko Jolkkonen

Puukauppa

040 728 9794

esko.jolkkonen@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Markus Toikka

Markus Toikka

Korjuu ja kuljetus

041 730 9677

markus.toikka@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Riihimäkiområdet Hausjärvi, Janakkala, Loppi, Riihimäki

Jukka Kerttula

Jukka Kerttula

Puukauppa

0400 204 650

jukka.kerttula@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Markus Toikka

Markus Toikka

Korjuu ja kuljetus

041 730 9677

markus.toikka@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Tavastehusområdet Tavastehus exkl. Renko och Kalvola, Hattula (öster om motorvägen), Hauho, Lammi, Luopioinen, Pälkäne, Tuulos

Niko Hokkanen

Niko Hokkanen

Korjuu ja kuljetus

041 731 0828

niko.hokkanen@koskisen.com

Tuulosentie 1
Tuulos

Padasjokiområdet Jämsä, Jämsänkoski, Kuhmois, Kuorevesi, Padasjoki

Matti Rantala

Matti Rantala

Puukauppa

040 484 0550

matti.rantala@koskisen.com

Tammitie 3
Padasjoki

Sysmäområdet Asikkala, Gustav Adolfs, Joutsa, Korpilahti, Leivonmäki, Luhanka, Sysmä, Toivakka

Tomi Marttinen

Tomi Marttinen

Korjuu ja kuljetus

0400 206 659

tomi.marttinen@koskisen.com

Kauppakatu 9
Heinola

Kärköläområdet Kärkölä, Hollola

Heikki Nikkinen

Heikki Nikkinen

Puukauppa

040 825 5199

heikki.nikkinen@koskisen.com

Mäntsäläntie 64
Järvelä

Harri Kalola

Harri Kalola

Korjuu ja kuljetus

0400 717 502

harri.kalola@koskisen.com

Mäntsäläntie 64
Järvelä

Östra Nyland Sibbo, Borgå, Lovisa, Lappträsk, Liljendal, Pyttis, Strömfors, Kotka, Fredrikshamn

Mäntsäläområdet Askola, Mäntsälä, Mörskom, Borgnäs

Anna Koukonen

Anna Koukonen

Puukauppa

0400 717 906

anna.koukonen@koskisen.com

Keskuskatu 4
Mäntsälä

Anna Tukonen

Anna Tukonen

Korjuu ja kuljetus

0400 539 969

anna.tukonen@koskisen.com

Keskuskatu 4
Mäntsälä

Orimattilaområdet Anjalankoski (västra), Artjärvi, Elimä, Itis, Lahtis, Nastola, Orimattila, Pukkila

Sami Nurminen

Sami Nurminen

Puukauppa

040 593 4472

sami.nurminen@koskisen.com

Myllymäentie 167
Kutajärvi

Niko Hokkanen

Niko Hokkanen

Korjuu ja kuljetus

041 731 0828

niko.hokkanen@koskisen.com

Tuulosentie 1
Tuulos

Heinolaområdet Asikkala (Urajärvi och Vesivehmaa), Heinola, Pertunmaa

Tomi Marttinen

Tomi Marttinen

Korjuu ja kuljetus

0400 206 659

tomi.marttinen@koskisen.com

Kauppakatu 9
Heinola

Kouvolaområdet Anjalankoski (östra), Jaala, Joutseno, Kouvola, Kuusankoski, Lemi, Luumäki, Miehikkälä, Savitaipale, Taipalsaari, Valkeala, Vederlax, Villmanstrand, Ylämaa

Hirvensalmiområdet Haukivuori, Hirvensalmi, Juva, Kangasniemi, Kristina, Mäntyharju, S:t Michel, Suomenniemi

Juha Markkanen

Juha Markkanen

Korjuu ja kuljetus

0400 672 132

juha.markkanen@koskisen.com

Reissutie 4
Mäntyharju

Kuopioområdet Hankasalmi, Heinävesi, Jorois, Karttula, Konnevesi, Kuopio, Leppävirta, Pieksämäki, Rautalampi, Suonenjoki, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto

Ville Ruotsalainen

Ville Ruotsalainen

Puukauppa

040 560 0765

ville.ruotsalainen@koskisen.com

Vattuvuorenkatu 87
Varkaus

Nyslottområdet Enonkoski, Imatra, Kerimäki, Nyslott, Parikkala, Punkaharju, Puumala, Rantasalmi, Rautjärvi, Ruokolax, Savonranta, Sulkava

Joensuuområdet och Norra Karelen Joensuu, Kesälahti, Kitee, Libelits, Outokumpu, Pyhäselkä, Rääkkylä, Tohmajärvi

Marko Korhonen

Marko Korhonen

Puukauppa

044 779 4920

marko.korhonen@koskisen.com

Nepenmäenkatu 11 A 6
Joensuu

Övrig personal

Förvaltning Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Bioenergi Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Antti Leikas

Antti Leikas

Hankintapäällikkö, energiapuu

0400 533 185

antti.leikas@koskisen.com


Kaisa Erola

Kaisa Erola

Operaatioesimies, energiapuu, sivutuoteoperaatiot ja viherrakentaminen

044 759 4994

kaisa.erola@koskisen.com


Skogsvård och skötsel av bolagets skogsfastigheter Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Mikko Paajanen

Mikko Paajanen

Operaatioesimies, metsänhoito ja korjuun laatu

040 185 6255

mikko.paajanen@koskisen.com


Besökare

Vill du besöka oss? Läs här om saker att tänka på inför ditt besök.

Faktureringsuppgifter

Vi föredrar nätfakturor. Du hittar faktureringsanvisningarna här.