Yhteystiedot

Hae yhteystietoja
Hae henkilöä nimen, sijainnin tai tittelin perusteella



Pääkonttori

Tehdastie 2
16600 Järvelä

Puh. 020 553 41
info@koskisen.com

Yritysmyynti

Vaneri
Jari Laine

Jari Laine

Myyntipäällikkö: vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 40 553 4285

jari.laine@koskisen.com


Linda Ratu

Linda Ratu

Avainasiakaspäällikkö; vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 40 553 4429

linda.ratu@koskisen.com


Jenni Vänskä

Jenni Vänskä

Asiakaskoordinaattori, vaneri -ja lastulevytuotteet

+358 40 843 9994

jenni.vanska@koskisen.com


Jaana Seppälä

Jaana Seppälä

Myyntikoordinaattori, vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 44 759 4321

jaana.seppala@koskisen.com


Tuula Kangassalo

Tuula Kangassalo

Myyntikoordinaattori, vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 44 759 4286

tuula.kangassalo@koskisen.com


Lastulevy
Jari Laine

Jari Laine

Myyntipäällikkö: vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 40 553 4285

jari.laine@koskisen.com


Linda Ratu

Linda Ratu

Avainasiakaspäällikkö; vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 40 553 4429

linda.ratu@koskisen.com


Jenni Vänskä

Jenni Vänskä

Asiakaskoordinaattori, vaneri -ja lastulevytuotteet

+358 40 843 9994

jenni.vanska@koskisen.com


Jaana Seppälä

Jaana Seppälä

Myyntikoordinaattori, vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 44 759 4321

jaana.seppala@koskisen.com


Tuula Kangassalo

Tuula Kangassalo

Myyntikoordinaattori, vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 44 759 4286

tuula.kangassalo@koskisen.com


Sahatavara
Ari Elovaara

Ari Elovaara

Myyntipäällikkö

+358 40 630 1049

ari.elovaara@koskisen.com


Jesse Kuusisto

Jesse Kuusisto

Myyntipäällikkö

+358 40 167 6606

jesse.kuusisto@koskisen.com


Sari Oksanen

Sari Oksanen

Myyntisihteeri

+358 44 759 4306

sari.oksanen@koskisen.com


Kaisa Vaalio

Kaisa Vaalio

Myyntisihteeri

+358 40 628 0009

kaisa.vaalio@koskisen.com


Ohutvaneri ja viilut
Raimo Kämppi

Raimo Kämppi

Myyntipäällikkö

+358 50 516 8922

raimo.kamppi@koskisen.com


Mika Hurri

Mika Hurri

Myynnin kehityspäällikkö

+358 41 730 2346

mika.hurri@koskisen.com


Jenni Korkeala

Jenni Korkeala

Myynti- ja tuotantoassistentti

+358 40 661 8594

jenni.korkeala@koskisen.com


Kore
Jarmo Ahonen

Jarmo Ahonen

Tuotepäällikkö , Kore

+358 40 758 0540

jarmo.ahonen@koskisen.com


Pauliina Aaltonen

Pauliina Aaltonen

Asiakaskoordinaattori

+358 44 759 4354

pauliina.aaltonen@koskisen.com


Johto ja tekninen tuki

Vaneri
Tom-Peter Helenius

Tom-Peter Helenius

Levyteollisuuden johtaja

+358 50 321 5593

tom-peter.helenius@koskisen.com


Mikko Tarula

Mikko Tarula

Tuotantojohtaja

+358 40 553 4275

mikko.tarula@koskisen.com


Antti Kotro

Antti Kotro

Tuotantopäällikkö

+358 40 143 4633

antti.kotro@koskisen.com


Timo Linna

Timo Linna

Head of Product Management and R&D

+358 44 556 7401

timo.linna@koskisen.com


Lastulevy
Tom-Peter Helenius

Tom-Peter Helenius

Levyteollisuuden johtaja

+358 50 321 5593

tom-peter.helenius@koskisen.com


Timo Linna

Timo Linna

Head of Product Management and R&D

+358 44 556 7401

timo.linna@koskisen.com


Mikko Tarula

Mikko Tarula

Tuotantojohtaja

+358 40 553 4275

mikko.tarula@koskisen.com


Jukka Rautiainen

Jukka Rautiainen

Tuotantopäällikkö

+358 44 759 4546

jukka.rautiainen@koskisen.com


Sahatavara
Tommi Sneck

Tommi Sneck

Sahateollisuuden johtaja

+358 40 549 8218

tommi.sneck@koskisen.com


Ari Elovaara

Ari Elovaara

Myyntipäällikkö

+358 40 630 1049

ari.elovaara@koskisen.com


Lassi Santala

Lassi Santala

Tuotantojohtaja

+358 40 553 4434

lassi.santala@koskisen.com


Jesse Kuusisto

Jesse Kuusisto

Myyntipäällikkö

+358 40 167 6606

jesse.kuusisto@koskisen.com


Jaakko Huttunen

Jaakko Huttunen

Tuotejohtaja

+358 40 557 9436

jaakko.huttunen@koskisen.com


Ohutvaneri ja viilut
Juhani Sopanen

Juhani Sopanen

Ohutvaneriteollisuuden johtaja

+358 40 507 6149

juhani.sopanen@koskisen.com


Aki Maaranen

Aki Maaranen

Tuotantopäällikkö

+358 50 527 7629

aki.maaranen@koskisen.com


Mika Hurri

Mika Hurri

Myynnin kehityspäällikkö

+358 41 730 2346

mika.hurri@koskisen.com


Raimo Kämppi

Raimo Kämppi

Myyntipäällikkö

+358 50 516 8922

raimo.kamppi@koskisen.com


Kore
Mika Reini

Mika Reini

Liiketoimintajohtaja, Kore

+358 40 553 4359

mika.reini@koskisen.com


Jarmo Ahonen

Jarmo Ahonen

Tuotepäällikkö , Kore

+358 40 758 0540

jarmo.ahonen@koskisen.com


Niki Joukanen

Niki Joukanen

Suunnittelija, Kore

+358 40 702 9959

niki,joukanen@koskisen.com


Puukauppa

Hallinto, bioenergia ja metsänhoito
Ville Parkkinen

Ville Parkkinen

Metsäjohtaja

+358 40 683 0901

ville.parkkinen@koskisen.com


Jouni Vantaala

Jouni Vantaala

Ostopäällikkö

0400 344 831

jouni.vantaala@koskisen.com


Antti Poikela

Antti Poikela

Hankintapäällikkö, ainespuu

044 779 4990

antti.poikela@koskisen.com


Antti Leikas

Antti Leikas

Hankintapäällikkö, energiapuu

0400 533 185

antti.leikas@koskisen.com


Minna Nummelin

Minna Nummelin

Toimistopäällikkö

050 545 7130

minna.nummelin@koskisen.com


Kaisa Erola

Kaisa Erola

Operaatioesimies, energiapuu, sivutuoteoperaatiot ja viherrakentaminen

044 759 4994

kaisa.erola@koskisen.com


Janne Kukkura

Janne Kukkura

Kehityspäällikkö & ICT-ratkaisut

040 768 3222

janne.kukkura@koskisen.com


Jarkko Nummelin

Jarkko Nummelin

Operaatioesimies, puun mittaus ja korjuu

040 553 4293

jarkko.nummelin@koskisen.com


Mikko Paajanen

Mikko Paajanen

Operaatioesimies, metsänhoito ja korjuun laatu

040 185 6255

mikko.paajanen@koskisen.com


Sauli Olkkonen

Sauli Olkkonen

Operaatioesimies, sertifiointi ja toimituskaupat

040 545 0281

sauli.olkkonen@koskisen.com


Larisa Matviiv

Larisa Matviiv

Tuontiassistentti

+358 40 655 5274

larisa.matviiv@koskisen.com


Hallinto

Pääkonttori
Jukka Pahta

Jukka Pahta

Toimitusjohtaja

+358 50 389 4499

jukka.pahta@koskisen.com


Harri Pelkonen

Harri Pelkonen

Talousjohtaja, CFO

+358 40 549 6427

harri.pelkonen@koskisen.com


Minna Luomalahti

Minna Luomalahti

HR- ja viestintäjohtaja

+358 40 553 4332

minna.luomalahti@koskisen.com


Markku Lähteenmäki

Markku Lähteenmäki

Johtaja, laatu, ympäristö ja turvallisuus, Turvallisuuspäällikkö

+358 40 553 4324

markku.lahteenmaki@koskisen.com


Timo Lintusaari

Timo Lintusaari

Energiapalveluiden päällikkö

+358 40 553 4376

timo.lintusaari@koskisen.com


Tauno Tonteri

Tauno Tonteri

Palopäällikkö

+358 40 553 4259

tauno.tonteri@koskisen.com


Teemu Similä

Teemu Similä

Tietohallintopäällikkö

+358 40 758 0538

teemu.simila@koskisen.com


Kimmo Järvinen

Kimmo Järvinen

Ympäristöpäällikkö

+358 40 553 4366

kimmo.jarvinen@koskisen.com


Mikko Kivimäki

Mikko Kivimäki

Logistiikkapäällikkö

+358 40 552 6270

mikko.kivimaki@koskisen.com


Sari Tissari

Sari Tissari

Henkilöstöassistentti, rekrytointi

+358 40 741 6054

sari.tissari@koskisen.com


Hallitus
Markku Pohjola

Markku Pohjola

Hallituksen puheenjohtaja

+358 50 16 54

markku.pohjola@koskisen.com


Eva Wathén

Eva Wathén

Hallituksen jäsen

+358 40 553 4491

eva.wathen@koskisen.com


Kari Koskinen

Kari Koskinen

Johtaja, Venäjän toimintojen kehittäminen, hallituksen jäsen

+358 40 553 4257

kari.koskinen@koskisen.com


Kalle Reponen

Kalle Reponen

Hallituksen jäsen

+358 40 829 7722

kalle.reponen@koskisen.com


Hanna Sievinen

Hanna Sievinen

Hallituksen jäsen

+358 50 376 0226

hanna.sievinen@koskisen.com


Juha Vanhainen

Juha Vanhainen

Hallituksen jäsen

+358 40 541 8178

juha.vanhainen@koskisen.com


Johtoryhmä
Jukka Pahta

Jukka Pahta

Toimitusjohtaja

+358 50 389 4499

jukka.pahta@koskisen.com


Tom-Peter Helenius

Tom-Peter Helenius

Levyteollisuuden johtaja

+358 50 321 5593

tom-peter.helenius@koskisen.com


Tommi Sneck

Tommi Sneck

Sahateollisuuden johtaja

+358 40 549 8218

tommi.sneck@koskisen.com


Juhani Sopanen

Juhani Sopanen

Ohutvaneriteollisuuden johtaja

+358 40 507 6149

juhani.sopanen@koskisen.com


Harri Pelkonen

Harri Pelkonen

Talousjohtaja, CFO

+358 40 549 6427

harri.pelkonen@koskisen.com


Minna Luomalahti

Minna Luomalahti

HR- ja viestintäjohtaja

+358 40 553 4332

minna.luomalahti@koskisen.com


Ville Parkkinen

Ville Parkkinen

Metsäjohtaja

+358 40 683 0901

ville.parkkinen@koskisen.com


Vierailijat

Oletko tulossa vierailulle Koskiselle? Täältä löydät kaikki vierailussasi huomioitavat asiat.

Laskutustiedot

Pyydämme lähettämään laskut ensisijaisesti verkkolaskuina.