Puunhankinnan yhteystiedot

Puunostajamme

Hyvinkään alue

Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Karkkila, Lohja, Nurmijärvi, Tuusula, Vantaa, Vihti

Esko Jolkkonen

Esko Jolkkonen

Puukauppa

040 728 9794

esko.jolkkonen@koskisen.com

Parantolankatu 11
05800 Hyvinkää

Panu Kuotola

Panu Kuotola

Korjuu ja kuljetus

050 328 8729

panu.kuotola@koskisen.com

Parantolankatu 11
05800 Hyvinkää

Riihimäen alue

Hausjärvi, Janakkala, Loppi, Riihimäki

Jukka Kerttula

Jukka Kerttula

Puukauppa

0400 204 650

jukka.kerttula@koskisen.com

Parantolankatu 11
05800 Hyvinkää

Panu Kuotola

Panu Kuotola

Korjuu ja kuljetus

050 328 8729

panu.kuotola@koskisen.com

Parantolankatu 11
05800 Hyvinkää

Sysmän alue

Asikkala, Hartola, Joutsa, Korpilahti, Leivonmäki, Luhanka, Sysmä, Toivakka

Matti Kauhajärvi

Matti Kauhajärvi

Puukauppa

O400 253 826

matti.kauhajarvi@koskisen.com

Kauppakatu 9
18100 Heinola

Tomi Marttinen

Tomi Marttinen

Korjuu ja kuljetus

0400 206 659

tomi.marttinen@koskisen.com

Kauppakatu 9
18100 Heinola

Kärkölän alue

Kärkölä, Hollola

Heikki Nikkinen

Heikki Nikkinen

Puukauppa

040 825 5199

heikki.nikkinen@koskisen.com

Mäntsäläntie 64
16600 Järvelä

Harri Kalola

Harri Kalola

Korjuu ja kuljetus

0400 717 502

harri.kalola@koskisen.com

Mäntsäläntie 64
16600 Järvelä

Mäntsälän alue

Askola, Mäntsälä, Myrskylä, Pernaja, Pornainen

Anna Koukonen

Anna Koukonen

Puukauppa

0400 717 906

anna.koukonen@koskisen.com

Keskuskatu 4
04600 Mäntsälä

Anna Tukonen

Anna Tukonen

Korjuu ja kuljetus

0400 539 969

anna.tukonen@koskisen.com

Keskuskatu 4
04600 Mäntsälä

Orimattilan alue

Anjalankoski (läntinen), Artjärvi, Elimäki, Iitti, Lahti, Nastola, Orimattila, Pukkila

Sami Nurminen

Sami Nurminen

Puukauppa

040 593 4472

sami.nurminen@koskisen.com

Myllymäentie 167
16730 Kutajärvi

Henni Vahto

Henni Vahto

Korjuu ja kuljetus

040 538 4655

henni.vahto@koskisen.com

Tuulosentie 1
14810 Tuulos

Heinolan alue

Asikkala (Urajärvi ja Vesivehmaa), Heinola, Pertunmaa

Markus Karjalainen

Markus Karjalainen

Puukauppa

040 581 9321

markus.karjalainen@koskisen.com

Kauppakatu 9
18100 Heinola

Tomi Marttinen

Tomi Marttinen

Korjuu ja kuljetus

0400 206 659

tomi.marttinen@koskisen.com

Kauppakatu 9
18100 Heinola

Hirvensalmen alue

Haukivuori, Hirvensalmi, Juva, Kangasniemi, Mäntyharju, Mikkeli, Ristiina, Suomenniemi

Sami Paakkunainen

Sami Paakkunainen

Puukauppa

0400 898 695

sami.paakkunainen@koskisen.com

Reissutie 4
52700 Mäntyharju

Juha Markkanen

Juha Markkanen

Korjuu ja kuljetus

0400 672 132

juha.markkanen@koskisen.com

Reissutie 4
52700 Mäntyharju

Muu henkilökunta

Hallinto

Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Ville Parkkinen

Ville Parkkinen

Metsäjohtaja

+358 40 683 0901

ville.parkkinen@koskisen.com


Antti Poikela

Antti Poikela

Hankintapäällikkö, ainespuu

044 779 4990

antti.poikela@koskisen.com


Jouni Vantaala

Jouni Vantaala

Ostopäällikkö

0400 344 831

jouni.vantaala@koskisen.com


Mikko Paajanen

Mikko Paajanen

Operaatioesimies, metsänhoito ja korjuun laatu

040 185 6255

mikko.paajanen@koskisen.com


Jarkko Nummelin

Jarkko Nummelin

Operaatioesimies, puun mittaus ja korjuu

040 553 4293

jarkko.nummelin@koskisen.com


Minna Nummelin

Minna Nummelin

Toimistopäällikkö

050 545 7130

minna.nummelin@koskisen.com


Janne Kukkura

Janne Kukkura

Kehityspäällikkö & ICT-ratkaisut

040 768 3222

janne.kukkura@koskisen.com


Larisa Matviiv

Larisa Matviiv

Tuontiassistentti

+358 40 655 5274

larisa.matviiv@koskisen.com


Sauli Olkkonen

Sauli Olkkonen

Operaatioesimies, sertifiointi ja toimituskaupat

040 545 0281

sauli.olkkonen@koskisen.com


Bioenergia

Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Antti Leikas

Antti Leikas

Hankintapäällikkö, energiapuu

0400 533 185

antti.leikas@koskisen.com


Kaisa Erola

Kaisa Erola

Operaatioesimies, energiapuu, sivutuoteoperaatiot ja viherrakentaminen

044 759 4994

kaisa.erola@koskisen.com


Metsänhoito

Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Mikko Paajanen

Mikko Paajanen

Operaatioesimies, metsänhoito ja korjuun laatu

040 185 6255

mikko.paajanen@koskisen.com


Vierailijat

Oletko tulossa vierailulle Koskiselle? Täältä löydät kaikki vierailussasi huomioitavat asiat.

Laskutustiedot

Pyydämme lähettämään laskut ensisijaisesti verkkolaskuina. Laskutusohjeet löydät täältä.