Koskisen puunhankinnan yhteystiedot

Puunhankinnan yhteystiedot

Asiantuntijamme

Tampereen alue Juupajoki, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala, Tampere, Valkeakoski, Ylöjärvi, Jämsä (pl. Jämsänniemi)

Toni Nevantausta

Toni Nevantausta

Puukauppa

0400 494 539

toni.nevantausta@koskisen.com

Muurahaispolku 3
Kangasala

Heikki Valjus

Heikki Valjus

Korjuu- ja kuljetus

040 192 9328

heikki.valjus@koskisen.com


Kangasala

Rengon alue Akaa, Forssa, Hattula (moottoritien länsipuoli), Kalvola, Renko, Tammela, Urjala, Jokioinen, Humppila, Ypäjä, Somero

Hyvinkään alue Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Karkkila, Lohja, Nurmijärvi, Tuusula, Vantaa, Vihti

Esko Jolkkonen

Esko Jolkkonen

Puukauppa

040 728 9794

esko.jolkkonen@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Markus Toikka

Markus Toikka

Korjuu ja kuljetus

041 730 9677

markus.toikka@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Riihimäen alue Hausjärvi, Janakkala, Loppi, Riihimäki

Jukka Kerttula

Jukka Kerttula

Puukauppa

0400 204 650

jukka.kerttula@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Markus Toikka

Markus Toikka

Korjuu ja kuljetus

041 730 9677

markus.toikka@koskisen.com

Parantolankatu 11
Hyvinkää

Hämeenlinnan alue Hämeenlinna pl. Renko ja Kalvola, Hattula (moottoritien itäpuoli), Hauho, Lammi, Luopioinen, Pälkäne, Tuulos

Veikko Tuominen

Veikko Tuominen

Korjuu- ja kuljetus

041 731 7647

veikko.tuominen@koskisen.com

Tuulosentie 1
Tuulos

Padasjoen alue Padasjoki, Kuhmoinen, Jämsä (Jämsänniemi), Muurame, Jyväskylä, Korpilahti (Länsipuoli)

Matti Rantala

Matti Rantala

Puukauppa

040 484 0550

matti.rantala@koskisen.com

Tammitie 3
Padasjoki

Sysmän alue Asikkala, Hartola, Korpilahti (Itäpuoli), Luhanka, Sysmä

Tomi Marttinen

Tomi Marttinen

Korjuu ja kuljetus

0400 206 659

tomi.marttinen@koskisen.com

Kauppakatu 9
Heinola

Kärkölän alue Kärkölä, Hollola

Heikki Nikkinen

Heikki Nikkinen

Puukauppa

040 825 5199

heikki.nikkinen@koskisen.com

Mäntsäläntie 64
Järvelä

Harri Kalola

Harri Kalola

Korjuu ja kuljetus

0400 717 502

harri.kalola@koskisen.com

Mäntsäläntie 64
Järvelä

Itä-Uudenmaan alue Sipoo, Porvoo, Loviisa, Lapinjärvi, Liljendal, Pyhtää, Ruotsinpyhtää, Kotka, Hamina, Virolahti

Mäntsälän alue Askola, Mäntsälä, Myrskylä, Pornainen

Anna Koukonen

Anna Koukonen

Puukauppa

0400 717 906

anna.koukonen@koskisen.com

Keskuskatu 4
Mäntsälä

Anna Tukonen

Anna Tukonen

Korjuu ja kuljetus

0400 539 969

anna.tukonen@koskisen.com

Keskuskatu 4
Mäntsälä

Orimattilan alue Anjalankoski (läntinen), Artjärvi, Elimäki, Iitti, Lahti, Nastola, Orimattila, Pukkila

Sami Nurminen

Sami Nurminen

Puukauppa

040 593 4472

sami.nurminen@koskisen.com

Myllymäentie 167
Kutajärvi

Niko Hokkanen

Niko Hokkanen

Korjuu ja kuljetus

041 731 0828

niko.hokkanen@koskisen.com

Tuulosentie 1
Tuulos

Heinolan alue Asikkala (Urajärvi ja Vesivehmaa), Heinola, Pertunmaa

Tomi Marttinen

Tomi Marttinen

Korjuu ja kuljetus

0400 206 659

tomi.marttinen@koskisen.com

Kauppakatu 9
Heinola

Kouvolan alue Anjalankoski (itäinen), Jaala, Joutseno, Kouvola, Kuusankoski, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Miehikkälä, Savitaipale, Taipalsaari, Valkeala, Ylämaa

Hirvensalmen alue Hirvensalmi, Kangasniemi, Mäntyharju, Joutsa, Toivakka

Mikkelin alue Mikkeli, Juva

Kuopion alue Hankasalmi, Heinävesi, Joroinen, Karttula, Konnevesi, Kuopio, Leppävirta, Pieksämäki, Rautalampi, Suonenjoki, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto

Ville Ruotsalainen

Ville Ruotsalainen

Puukauppa

040 560 0765

ville.ruotsalainen@koskisen.com

Vattuvuorenkatu 87
Varkaus

Savonlinnan alue Enonkoski, Imatra, Kerimäki, Parikkala, Punkaharju, Puumala, Rantasalmi, Rautjärvi, Ruokolahti, Savonlinna, Savonranta, Sulkava

Joensuun ja Pohjois-Karjalan alue Joensuu, Kesälahti, Kitee, Liperi, Outokumpu, Pyhäselkä, Rääkkylä, Tohmajärvi

Marko Korhonen

Marko Korhonen

Puukauppa

044 779 4920

marko.korhonen@koskisen.com

Nepenmäenkatu 11 A 6
Joensuu

Muu henkilökunta

Hallinto Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Panu Kuotola

Panu Kuotola

Hankintapäällikkö, ainespuu

050 328 8729

panu.kuotola@koskisen.com


Mikko Paajanen

Mikko Paajanen

Operaatioasiantuntija, metsänhoito ja korjuun laatu

040 185 6255

mikko.paajanen@koskisen.com


Jarkko Nummelin

Jarkko Nummelin

Operaatioasiantuntija, puun mittaus ja korjuu

040 553 4293

jarkko.nummelin@koskisen.com


Sauli Olkkonen

Sauli Olkkonen

Operaatioasiantuntija, sertifiointi ja toimituskaupat

040 545 0281

sauli.olkkonen@koskisen.com


Patrik Blomqvist

Patrik Blomqvist

Operaatioasiantuntija, puun vastaanotto Järvelä

+358 41 730 4418

patrik.blomqvist@koskisen.com


Bioenergia Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Antti Leikas

Antti Leikas

Hankintapäällikkö, energiapuu

0400 533 185

antti.leikas@koskisen.com


Kaisa Erola

Kaisa Erola

Operaatioasiantuntija, energiapuu, sivutuoteoperaatiot ja viherrakentaminen

044 759 4994

kaisa.erola@koskisen.com


Metsänhoito ja Koskisen metsätilojen hoito Mäntsäläntie 64, 16600 Järvelä

Mikko Paajanen

Mikko Paajanen

Operaatioasiantuntija, metsänhoito ja korjuun laatu

040 185 6255

mikko.paajanen@koskisen.com


Vierailijat

Oletko tulossa vierailulle Koskiselle? Täältä löydät kaikki vierailussasi huomioitavat asiat.

Laskutustiedot

Pyydämme lähettämään laskut ensisijaisesti verkkolaskuina. Laskutusohjeet löydät täältä.